KONST / Litografier / Färglitografi 14204151
*
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 18:52:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 00:43:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
*
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 00:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01